בלוג

מונובלוק

לצד האסלה הסטנדרטית שנקראת אסלת P, הברירה העיקרית שעומדת כיום בפני מי שמחפש אסלה, היא בין אסלה תלויה לבין מונובלוק, כאשר האפשרות השניה נחשבת לנפוצה יותר. אומנם האסלה התלויה בעלת תפיסה עיצובית מודרנית יותר, אולם העלויות הגדולות הכרוכות בהתקנתה, והעבודה הרבה הקשורה בהתקנתה, מביאות רבים לבחור באסלת מונובלוק שהיא הפופולארית ביותר.

מהן אסלות מונובלוק?

כצעד ראשון, יש להבין את מאפייני שדה המשחק אליו נכנסנו. אסלת P הינה אסלה סטנדרטית אשר ממוקמת על רצפת חדר האמבטיה ומעליה מותקנת ניאגרה מפלסטיק על הקיר. לעומתה, אסלת מונובלוק, ברמת ההגדרה, היא אסלה בה מיכל ההדחה צמוד לאסלה, ולא סמוי ומותקן בתוך הקיר (כפי שמאפיין את האסלה התלויה).

אסלה מונובלוק זו נחשבת כאמור למועדפת עקב מגוון רחב של סיבות, ובכלל זה פשטות הטיפול בה (למשל, כשנדרש להחליף מנגנון או חלק בתוכה), ירידה יעילה ומהירה של לחץ המים והמחיר הזול בצורה משמעותית ביחס לאסלה התלויה. הניאגרה של אסלת מונובלוק מיוצרת מחרס וממוקמת על האסלה בצורה היוצרת רושם שמדובר ביחידה אחת.

אסלות במחיר אטרקטיבי

בין מחירי אסלות המונובלוק המוצעות כיום ניתן לראות מנעד רחב של אפשרויות, שהממוצע עומד על סכום של 1500-2,000 ש"ח. אסלות מונובלוק מגיעות במגוון דגמים שכוללים דגמים שונים וכן מספר גדלים, כמו לדוגמא אסלות קטנות יותר המיועדות עבור ילדים (ומשמשות בעיקר בגני ילדים או בחדרי אמבטיה המיועדים לילדים הקטנים במשפחה). כמו כן ניתן למצוא אסלות גדולות במיוחד וכן אסלות המיועדות לאנשים נכים או בעלי מוגבלויות פיזיות שונות. המידה הסטנדרטית היא הפופולארית ביותר ונפוצה ברוב בתי האב בישראל.

צבע האסלות הקיים כיום בשוק הוא בדרך כלל לבן או פרגמון, אך ניתן להזמין אסלות בגוונים שונים, בהזמנה מיוחדת. הגוונים האפשריים לבחירה הם כדוגמת גוון פנינה, שחור, אדום, כתום ועוד.

קרא עוד: ברזי חמת

כתיבת תגובה